شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 3037
بازدید: 476

اعلام نتایج ! سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری آزمون های سراسری از جمله کنکور سراسری، بستری تحت عنوان سایت فراهم کرده تا متقاضیان بتوانند با استفاده از آن، در هر مرحله از پذیرش (از ثبت نام تا اعلام نتایج) خود را برای ورود به رشته و دانشگاه های با آزمون آماده کنند.

این سازمان با راه اندازی سایت sanjesh.org مقدمات لازم برای برگزاری مراحل مختلف آزمون شامل ثبت نام، انتخاب رشته، اعلام نتایج و … را فراهم نموده و کلیه اطلاعیه های مربوط به مراحل مختلف کنکور سراسری از طریق همین سایت به عموم داوطلبان اطلاع رسانی می شود.

با توجه به اینترنتی بودن تمامی مراحل پذیرش کنکور سراسری 1401 و اهمیت اطلاع از سایت سنجش و نحوه استفاده از آن در هر مرحله از پذیرش، در ادامه این مقاله به بررسی بخش های مختلف سایت از جمله ثبت نام، انتخاب رشته و اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ پرداخته شده است.

سایت اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱

بطورکلی نتایج کنکور سراسری طی دو مرحله اولیه و نهایی به صورت اینترنتی در بازه های زمانی مشخص از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود. لازم است تمامی داوطلبان جهت مشاهده و دریافت نتیجه خود در هر مرحله از اعلام نتایج، با در دست داشتن اطلاعات ثبت نامی به سایت مذکور مراجعه کرده و جواب خود را دریافت نمایند.

انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری، اولین مرحله مشاهده نتیجه آزمون است که در آن وضعیت علمی متقاضیان (میزان درصد دروس، رتبه، تراز، کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد، مجاز بودن در دوره های روزانه و غیر روزانه) در قالب کارنامه ای تحت عنوان نتایج اولیه کنکور سراسری و از طریق سایت sanjesh.org منتشر می گردد.

داوطلبانی که بر اساس مندرجات این کارنامه مجاز به شرکت در انتخاب رشته شدند، می بایست نسبت به اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند. مشاهده نتایج کنکور ۱۴۰۱ مطابق مراحل زیر انجام می شود:

  • جست و جوی سایت سنجش به آدرس sanjesh.org 
  • انتخاب گرینه سراسری از منوی سمت راست
  • کلیک روی لینک ” اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401
  • وارد کردن اطلاعات خواسته شده
  • مشاهده نتیجه اولیه آزمون

نتایج نهایی کنکور سراسری را می توان آخرین مرحله از فرآیند پذیرش آزمون سراسری دانست. با اتمام مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری، وضعیت قبولی یا عدم قبولی (مردود) داوطلبان در سایت اعلام نتایج کنکور به آدرس sanjesh.org منتشر شده و در اختیار داوطلبان شرکت کننده در این مرحله از آزمون قرار می گیرند. داوطلبان می توانند با یکی از اطلاعات ثبت نامی خود (شماره پرونده، شماره داوطلبی) نتایج خود را دریافت نمایند.

نتایج

نویسنده

سورنا فایل
فروشگاه فایل سورنا ، مرجع فروش فایل ، سورس ، اسکریپت و انواع فایل