شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 2902
بازدید: 1305

در ایران، سایت های متنوعی جهت آموزش آنلاین در تمامی زمینه های مورد علاقه افراد تولید شده و هر فردی بسته به نیاز خود و علائق خود می تواند از آموزش های آنلاین سایت های متنوع بهره مند گردد. یکی از سامانه های آموزش آنلاین که به تازگی طرفدارانی را به خود جلب نموده، سامانه راهگشا lms.btnrahgosha.ir است.

سامانه آموزش آنلاین موسسه راهگشا، اولین ارائه دهنده سامانه آموزش آنلاین در حوزه گواهینامه رانندگی می باشد. این سامانه که مورد تایید پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا است، تمامی آموزش های مربوط به آیین نامه رانندگی را به هنرجویان خود آموزش می دهد. در ادامه این مقاله در خصوص معرفی سامانه راهگشا، راهنمای ورود به سایت آموزش آنلاین، نحوه عضویت و شرکت در کلاس های آنلاین این سامانه، توضیحاتی قرار گرفته است.

معرفی سامانه راهگشا

یک راننده خوب، باید توانایی و مهارت در رانندگی و  مسائل فنی ماشین خود را داشته باشد. علاوه بر این مهارت، باید پس از گذراندن دوره های مرتبط با آموزش رانندگی، موفق به کسب گواهینامه رانندگی گردد، تا بتواند از وسیله نقلیه شخصی خود استفاده بهینه را ببرد.

در یکی دو سال اخیر، آموزش برای یادگیری رانندگی در کلاسهای آموزش رانندگی سطح کشور صورت می گرفت. در حال حاضر با ایجاد سامانه راهگشا lms.btnrahgosha.ir، دوره های آیین نامه رانندگی و یادگیری مسائل فنی خودرو، توسط این سامانه به صورت آنلاین ارائه می گردد.

سامانه راهگشا، در حقیقت یک شرکت خصوصی بوده و آموزشگاه های رانندگی باید جهت ارائه آموزش آیین نامه و فنی خودرو به هنرجو، از این سامانه استفاده نمایند و هنرجو را در این سامانه معرفی و ثبت نام نماید.فعالیت هایی که توسط این سامانه انجام میگیرد، شامل جذب و آموزش داوطلبان اخذ گواهی نامه رانندگی و برگزاری آزمون از این افراد بوده و کلاس های آنلاین به صورت منظم و با برنامه ریزی دقیق انجام میگیرد.

از مزایای این سامانه می توان به صرفه جویی در زمان ارباب رجوع و جلوگیری از ازدحام جمعیت در مراکز مربوطه، همچنین ارائه خدمات آموزش آیین نامه و فنی رانندگی در سریع ترین زمان ممکن اشاره نمود.سامانه آموزش آنلاین موسسه راهگش​ا lms.btnrahgosha.ir به عنوان یک نهاد وابسته به ناجا، یک سامانه آنلاین به حساب می آید که جهت آموزش آنلاین آیین نامه و همچنین آموزش مسائل فنی رانندگی و خودرو مورد استفاده قرار گرفته و از طرف پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا مورد تایید است.

راهنمای ورود به سامانه راهگشا

هر سامانه ای مکانیزم منحصر به فرد خود را دارد و متقاضی می تواند بر اساس یک سری ضوابط به سایت مورد نظر وارد شود. برای استفاده از هر سایت آموزش آنلاین، ابتدا باید مراحل ورود و ثبت نام در آن سامانه صورت گیرد که هر کدام، روش و مراحل مختص خود را دارد. شما می توانید به راحتی مراحل ورود را در راهنمای خود سامانه نیز مشاهده نمایید.

در ادامه با استفاده از راهنمای تصویری، روش ورود به سامانه مورد نظر را به راحتی به شما آموزش خواهیم داد. استفاده از سامانه lms.btnrahgosha.ir ساده است و تمامی متقاضیان می توانند به راحتی از آن استفاده نمایند.

برای اینکه بتوانید از سامانه مورد نظر بهره مند گردید، باید در ابتدا وارد این سامانه شوید که برای ورود باید از طریق لینک ims.btnrahgosha.ir مطابق تصویر زیر، وارد فضای سامانه راهگشا شده و مطابق تصویر زیر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

سایت اصلی

با کلیک بر روی گزینه ورود طبق مرحله قبل، با صفحه زیر مواجه می شوید. در این صفحه اطلاعات مربوط به خود اعم از نام کاربری و رمز عبور خود را که در هنگام ثبت نام مشخص کرده اید، وارد کرده تا بتوانید وارد پنل کاربری خود در سامانه راهگشا شوید.

ورود به سامانه

در صورتی که دفعه اولی است که قصد دارید وارد سامانه آموزش آنلاین موسسه راهگشا​ شوید، لازم است در آن ثبت نام نمایید که در ادامه راهنمای نحوه ثبت نام در این سامانه، ارائه شده است.

نحوه عضویت در سامانه راهگشا

موسسه راهگشا بعنوان یک سامانه جهت آموزش آنلاین آیین نامه و فنی بکار می رود. امروزه آموزشگاه های رانندگی از طریق این سامانه هنرجویان رانندگی را برای آموزش آنلاین آیین نامه و فنی خودرو مهیا می سازد. شما با مراجعه به نزدیک ترین آموزشگاه راهنمایی و رانندگی محل سکونت خود و درخواست ثبت نام در کلاس های آموزش آنلاین راهنمایی و رانندگی، می توانید در این سامانه عضو شوید.

شما پس از مراجعه به آموزشگاه رانندگی مورد نظر، جهت دریافت آموزش آیین نامه به این سایت معرفی شده و به شما نام کاربری و رمز عبور داده می شود. نام کاربری شما همان شماره همراهتان است که آموزشگاه راهنمایی و رانندگی هنگام ثبت نام شما از شما دریافت می نماید و در سامانه وارد می کند و رمز عبور هم همان رمزی است که حین ثبت نام به شماره شما ارسال می گردد.

شما با در اختیار داشتن این نام کاربری و رمز عبور، پس از وارد شدن به سایت، می توانید ثبت نام خود را انجام داده و تکمیل نمایید.  در مرحله اول وارد سایت شده و سپس اطلاعات درخواستی را پر می نمایید. برای پر کردن فرم ثبت نام، همانطور که در تصویر مشاهده می نماید، پس از انتخاب جنسیت خود، مشخصات فردی را وارد نمایید.

یکی از مهم ترین مراحل ثبت نام و عضویت در این سامانه، انتخاب درست آموزشگاه رانندگی مورد نظر است و بعد از مشخص نمودن نام آموزشگاه، نام کاربری و کلمه عبور داده شده توسط آموزشگاه را در جدول مورد نظر وارد نموده و به مرحله بعدی می روید.

آنلاین راننده

پس از زدن کلید ثبت، یک کد چهار رقمی جهت احراز هویت شما و تکمیل ثبت نام، به تلفن همراه شما پیامک می گردد که باید این کد تایید را در قسمت درخواستی وارد نمایید. کد را وارد نموده و گزینه اتمام ثبت نام را بزنید.

سامانه آموزش آنلاین راهگشا

در مرحله بعدی و پس از تکمیل ثبت نام، برای ورود به سایت، شماره همراه خود و رمز عبور خود را وارد می نمایید.

رهگشا سامانه

سپس شما وارد پنل کاربری خود می شوید.

راهگشا سامانه

سامانه استعلام پلاک، از جمله سامانه هایی است که در سایت پلیس راهور 120 به رانندگان ارائه می شود و رانندگان می توانند در سراسر کشور و در صورت نیاز به این سامانه وارد شوند و از آخرین وضعیت پلاک خود مطلع شوند.

نحوه شرکت در کلاس های آنلاین راهگشا

برای شرکت در کلاس مراحل زیر را به دقت باید انجام دهید تا حضوری موثر داشته باشید و بتوانید از مطالب کلاس بهره کافی را ببرید. در مرحله اول جهت ورود به کلاس، بعد از اتمام ثبت نام، وارد پنل کاربری خود شوید.

کلاس انلاین

سپس در منوی سمت راست صفحه پنل کاربری، گزینه کلاس های من را انتخاب نموده و وارد صفحه مورد نظر شوید. با انتخاب گزینه کلاسهای من، لیست کلاس های مورد نظر هنرجو نمایش داده می شود. در صورتی که زمان کلاس شما فرا رسیده باشد می توانید وارد کلاس شوید.

اگر زمان کلاس شما فرا رسیده است، می توانید با زدن دکمه پیوستن به کلاس، وارد کلاس خود گردید.

سامانه رهگشا

این نکته را در نظر داشته باشید که شما پیش از ورود معلم به کلاس، نمی توانید وارد سامانه کلاس خود شوید و با پیغا خطا مواجه خواهید شد.

سامانه

پس از وارد شدن به فرم ورود به کلاس گزینه ورود به کلاس را انتخاب نمایید.

آموزش

پس از وارد شدن به فرم ورود به کلاس گزینه ورود به کلاس را انتخاب نمایید.

راهگشا

برای حضور فعال شما در کلاس، گزینه هایی در سمت راست پروفایل خود مشاهده خواهید کرد که می توانید از ان برای حضور خود و مشارکت در کلاس، استفاده نمایید.

سامانه آموزش آنلاین راهگشا

امکانات سایت سامانه راهگشا

سایت موسسه راهگشا در حقیقت زیر نظر بنیاد تعاون ناجا فعالیت دارد که دارای ماهیت خصوصی است. فعالیت هایی که توسط این سامانه انجام میگیرد عبارتند از:

تولید پلاک‌ ماشین و موتور و سایر وسائل نقلیه،

جذب و آموزش داوطلبان اخذ گواهی نامه رانندگی و برگزاری ازمون از این افراد،

تعویض پلاک و نقل و انتقال ماشین و موتور به همراه امور مربوط به شماره‌گذاری آنها را نیز انحصاراً در اختیار دارد.

سامانه راهشگا به عنوان یک نهاد وابسته به ناجا، یک سامانه آنلاین به حساب می آید که جهت آموزش آنلاین آیین نامه و همچنین آموزش مسائل فنی رانندگی و خودرو مورد استفاده قرار گرفته و از طرف  پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا مورد تایید است.

نویسنده

سورنا فایل
فروشگاه فایل سورنا ، مرجع فروش فایل ، سورس ، اسکریپت و انواع فایل