شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 1961
بازدید: 158

راه اندازی سرور Rust: راهنمای گام به گام (سرور ویندوز)

به محض اینکه سخت افزار را آماده کردید، می توانید شروع به ایجاد سرور Rust شخصی خود کنید. در این مورد، سیستم عامل مایکروسافت ویندوز سرور 2016 را به عنوان پایه سیستم انتخاب کرده ایم.

مرحله 1: به سرور خود متصل شوید

مرحله 2: SteamCMD را نصب کنید

پس از برقراری ارتباط با سرور خود، نرم افزار سرور SteamCMD را که برای ویندوز موجود است از لینک دانلود زیر نصب کنید.

جهت دانلود کلیک کنید

پس از دانلود، فایل زیپ شده را در یک ادرس روی سرور خود از حالت فشرده خارج کنید، به عنوان مثال C:\SteamCMD، و سپس بر روی steamcmd.exe زیپ نشده دوبار کلیک کنید تا نصب از خط فرمان ویندوز شروع شود. پس از نصب موفقیت آمیز، پیام Steam> به شما نمایش داده می شود.

مرحله 3: سرور اختصاصی Rust را نصب کنید

هم اکنون می توانید نرم افزار سرور اختصاصی Rust را از طریق خط فرمان Steam دانلود و نصب کنید. برای این کار ابتدا دایرکتوری نصب را مشخص کنید (از C:\rust-server استفاده می کنیم) با تایپ و اجرای دستور زیر:

force_install_dir C:\rust-server\
مرحله بعدی این است که به عنوان یک کاربر ناشناس در سرورهای عمومی Steam (Steam Public) وارد شوید:
login anonymous

در نهایت، با استفاده از Steam App ID 258550 که در دستور زیر پیچیده شده است، آخرین نسخه نرم افزار سرور Rust را دانلود و نصب کنید:
app_update 258550 validate

پس از اتمام نصب، با تایپ کردن «quit» از سرور Steam خارج شوید.
اگر می خواهید نرم افزار سرور Rust را بعداً به روز کنید، دستور app_update 258550 کافی است.
مرحله 4: پورت‌های فوروارد

برای اطمینان از اینکه سرور Rust که ایجاد کرده‌اید بعداً در انتخاب بازی ظاهر می‌شود، پورت UDP 28015 را فوروارد کنید. تنها در صورتی که سرور شما اجازه ارتباط از طریق این پورت را بدهد، ارتباط با کلاینت‌ها موفق خواهد بود. اگر می‌خواهید دستورات مدیر را از طریق خط فرمان اجرا کنید، توصیه می‌شود پورت TCP 28016 را فوروارد کنید: به این ترتیب بعداً می‌توانید دستورات را از طریق RCON (کنسول از راه دور) مستقیماً از خط فرمان یا کنسول موجود در بازی (با نقش مدیر).

انتقال پورت‌های TCP و UDP را نیز می‌توان به راحتی از طریق پنل ابری IONOS انجام داد: برای انجام این کار، دوباره دسته «Server & Cloud» و سپس آیتم‌های «Network» و «Firewall Policies» را در منوی سمت چپ باز کنید. پس از دیگری روی سرور Rust یا سیستم عامل در لیست کلیک کنید و در قسمت “Incoming” قانون زیر را برای ارتباط کلی سرور Rust ایجاد کنید:

  • IP مجاز: همه (فقط این قسمت را خالی بگذارید)
  • پروتکل: UDP
  • پورت(ها): 28015
  • توضیحات: توضیحات فردی از اشتراک پورت

مرحله 5: سرور Rust را راه اندازی کنید

با فعال بودن پورت ها، راه اندازی کامل شده است و در نهایت می توانید سرور Rust خود را راه اندازی کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار ایجاد یک فایل BAT در دایرکتوری سرور Rust است که حاوی تمام اطلاعات اولیه در مورد سرور و دنیای بازی است.

بنابراین، با هر ویرایشگر یک فایل متنی ایجاد کنید و کد زیر را در آنجا وارد کنید:

echo off
: start
RustDedicated.exe -batchmode +server.port 28015 +server.level "Procedural Map" +server.seed 50000 +server.worldsize 3000 +server.maxplayers 50 +server.hostname "Rust Test Server" +server.description "Rust Test Server" +rcon.port 28016 +rcon.password test
goto start

با انتخاب “Save as…”، تعریف “All files” برای نوع فایل و در نهایت تایپ کردن نام “Start.bat”، فایل را به عنوان یک فایل دسته ای ذخیره کنید. اگر اکنون این فایل را با دوبار کلیک اجرا کنید، سرور Rust خود را با یک راه اندازی اولیه ساده راه اندازی خواهید کرد. از آنجایی که کل دنیای درون بازی در اولین شروع ساخته شده است، فرآیند معمولاً چند دقیقه طول می کشد.

مرحله 6: پیوستن به سرور Rust

پس از ایجاد سرور، شما و دوستانتان می توانید به سرور Rust که به تازگی میزبانی شده است بپیوندید. روند کار به صورت زیر است:

Rust را از حساب Steam خود راه اندازی کنید.
روی دکمه “بازی” کلیک کنید.
دسته سرور مناسب را انتخاب کنید – “Community” برای یک سرور استاندارد یا “Modified” برای یک سرور با mods.
برای فیلتر کردن لیست، نام سروری را که در فایل BAT تعریف کرده‌اید یا آدرس IP سرور خود (موجود در پنل ابری) وارد کنید.
اتصال به سرور خود را برقرار کنید.

اگر قبلاً یک بار به سرور خود وصل شده اید، دوباره آن را در قسمت “History” پیدا خواهید کرد:

اگر نمی توانید سرور خود را در لیست پیدا کنید، می توانید از طریق کنسول سعی کنید اتصال را برقرار کنید. برای انجام این کار، کلید [F1] را در بازی فشار دهید و دستور زیر را اجرا کنید (آدرس IP سرور را با IP جایگزین کنید):

connect IP-Address of Server:28015
پس از ثبت نام موفقیت آمیز در سرور، سرانجام ماجراجویی Rust خودتان آغاز می شود!

نویسنده

سورنا فایل
فروشگاه فایل سورنا ، مرجع فروش فایل ، سورس ، اسکریپت و انواع فایل